Reali nuk e harron legjendën, përgëzon Ronaldon për rekordin historik – golashënuesi më i mirë i të gjitha kohëve!

  • G.G /
  • 03 shkurt 2021 - 15:50
Reali nuk e harron legjendën, përgëzon Ronaldon për rekordin historik – golashënuesi më i mirë i të gjitha kohëve!

Real Madridi ka përgëzuar Cristiano Ronaldon për rekordin historik, i cili u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohëve.

Portugezi ka shënuar dy gola për Juventusin kundër Interit në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Italisë të martën në mbrëmje.

Ishin golat e 762 përkatësisht 763-të të tij për të lënë prapa dy legjenda, Pele dhe Josef Bican.

Pele dhe Josef Bican dytë mbanin vendin e parë me nga 762 gola në karrierë, Ronaldo tani është i pari me 763.

Prej këtyre 763 golave, CR7 450 i ka shënuar me fanellën e Real Madridit për nëntë sezone dhe klubi spanjoll nuk ka harruar ta përgëzojë legjendën e tij.

“Golashënuesi më i mirë në klubin tonë dhe tani në botë. Urime Cristiano Ronaldo!”, ka shkruar klubi në rrjetet sociale.

(Kosova Sot Online)