Barcelona njofton lëndimin edhe të tre yjeve të skuadrës

  • S.A /
  • 09 February 2021 - 13:24
Barcelona njofton lëndimin edhe të tre yjeve të skuadrës

Copa Del Rey rikthehet në aksion, ndërsa Barcelona do të përballet nesër me Sevillën.

Ramon Sánchez-Pizjuán do të jetë arena ku dy prej ekipeve më në formë në Spanjë do të përballen me njëri tjetrin. Për këtë takim, Ronald Koeman ka vendosur të thërrasë lojtarët e mëposhtëm: Ter Stegen, Sergio, Griezmann, Messi, O. Dembélé, Riqui Puig, Neto, Lenglet, Pedri, Trincao, Jordi Alba, Matheus, De Jong, Umtiti, Junior, Iñaki, Mingueza, Ilaix, Collado dhe Konrad.

Gerard Piqué, Ronald Araujo, Philippe Coutinho, Sergi Roberto, Ansu Fati janë jashtë për shkak të dëmtimit dhe tre lojtarë të tjerë janë shtuar.

Sergiño Dest ka shqetësime muskulore në kofshën e tij të djathtë. Miralem Pjanic ka shqetësime në këmbën e majtë. Martin Braithwaite ka një zgjatim të muskujve në aduktorin e kofshës së djathtë. 

(Kosova Sot Online )