Guardiola përgëzon Bayernin dhe propozon një sfidë që do të ishte epike: “Unë mund ta telefonoj Messin dhe të vijmë…”

  • S.A /
  • 12 February 2021 - 08:33
Guardiola përgëzon Bayernin dhe propozon një sfidë që do të ishte epike: “Unë mund ta telefonoj Messin dhe të vijmë…”

Bayerni i Munich u shpall kampion i Botës për klube duke mposhtur mbrëmë në finale ekipin meksikan Tigres.

Ky ishte titulli i 6-të rresht për bavarezët në të gjitha garat.

Ish trajneri i Bayernit, Pep Guardiola ka uruar gjermanët për suksesin.

Spanjolli me shaka, ka ofruar ndihmën e tij dhe të Leo Messit që Bayerni të fitoi titullin e 7-të.

“Urime familjes së madhe të Bayernit për këtë sukses të jashtëzakonshëm. Të jesh kampion i botës për klube, veçanërisht të fitosh 6 tituj nga 6 të mundshëm. Jam shumë krenar dhe urime të gjithëve, veçanërisht për Hansin dhe kolegët e tij”

“Dua t’i them Hansit se ju jeni ekipi i dytë që fitoni 6 tituj rresht. Para jush ka qenë Barcelona, me Messin dhe kompaninë e tij. Ne mund të vijmë që të luajmë për titullin e 7-të, vetëm më trego kur dhe ku”, përfundoi Guardiola.

(Kosova Sot Online )