Iniesta tregon çka e dallon Pedrin prej futbollistëve të tjerë

  • A.P /
  • 25 shkurt 2021 - 00:00
Iniesta tregon çka e dallon Pedrin prej futbollistëve të tjerë

E thotë Andres Iniesta, dhe natyrisht se kjo do të thotë shumë.

Pedri vazhdon të jetë titullar i padiskutueshëm te Barcelona edhe pse vetën në nëntor të vitit 2020 mbushi 18 vjet.

Se Pedri mund të jetë një Andres Iniesta apo edhe Xavi Hernandez te Barcelona, e ka thënë edhe legjendari i katalunasve, vet Iniesta.

“Pedri ka shumë potencial dhe është në vendin e duhur. Ai dallon prej të tjerëve për faktin se Pedri kënaqet me topin”, tha Iniesta.

Pedri ka bërë 35 paraqitje këtë edicion me Barcelonën, ka shënuar 3 gola. 

(Kosova Sot Online)