Arsenali mes shumë vuajtjeve kualifikohet në rundin tjetër të Europa League

  • A.P /
  • 25 shkurt 2021 - 21:12
Arsenali mes shumë vuajtjeve kualifikohet në rundin tjetër të Europa League

Arsenali ka kaluar në rundin tjetër të Europa League.

“Topçinjtë” kanë arritur ta mposhtin Benfican me rezultat 3-2, për të prerë biletën për në fazën tjetër të Europa League.

Arsenali u desh të vuajë shumë për të siguruar fitore, dhe goli i kualifikimit erdhi në minutën e 87’, nga sulmuesi, Pierre-Emerick Aubameyang, që kishte shënuar edhe golin e parë.

Derisa golin tjetër e shënoi Tierney.

Për Benfican shënuan Goncalves dhe Silva, ky i fundit frikësoi Arsenalin pasi realizoi për 1-2, por “Topçinjtë” përmbysën gjithçka dhe u kualifikuan në fazën tjetër të Europa League.

(Kosova Sot Online)