Zyrtare: Talenti shqiptar nënshkruan kontratë profesionale me Leipzig

  • G.G /
  • 26 shkurt 2021 - 12:41
Zyrtare: Talenti shqiptar nënshkruan kontratë profesionale me Leipzig

Lojtari kosovar, Mehmet Ibrahimi, ka firmosur kontratën profesionale me klubin e njohur gjerman, Leipzig.

Përmes rrjeteve sociale, klubi i RB Leipzigu ka njoftuar publikun se ka firmosur kontratën profesionale deri në vitin 2022 me sulmuesin anësor.

18-vjeçari është pjesë e akademisë së Leipzigut që nga viti 2017. Fillimin e karrierës kosovari e nisi te FC Kolni.

Mehmeti gjatë këtij sezoni në ekipin e të rinjve në Leipzig ka luajtur 5 ndeshje dhe ka shënuar 3 gola.

(Kosova Sot Online)