Roma heq dorë nga stadiumi i ri, Pallotta: “Disa idiota shkatërruan projektin”

  • G.G /
  • 27 shkurt 2021 - 13:40
Roma heq dorë nga stadiumi i ri, Pallotta: “Disa idiota shkatërruan projektin”

Roma ka hequr dorë nga ndërtimi i stadiumit në zonën e Tor di Valle.

Shkak është bërë situata aktuale e krijuar nga pandemia dhe kështu për momentin pronarët e klubit italian janë tërhequr.

Nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ish-presidenti, James Pallotta ka reaguar dhe shfaqet shumë i mërzitur dhe i zhgënjyer me atë që ka ndodhur.

“Ndihem i tmerruar për qytetin e Romës dhe klubin e Romës. Disa plehra (ju e dini se kush jeni) shkatërruan një projekt të shkëlqyeshëm për të gjithë. Jam i trishtuar”, shkruan Pallota në Twitter.

(Kosova Sot Online)