Arsenali, i gatshëm ta shesë Lacazetten

  • S.A /
  • 05 mars 2021 - 15:39
Arsenali, i gatshëm ta shesë Lacazetten

Arsenali, i gatshëm ta shesë Lacazetten

“Topçinjtë” do t’i presin ofertat për sulmuesin francez gjatë verës që vjen. Sulmuesi i rrezikshëm nuk e ka ndërmend ta vazhdojë kontratën me “Gunners”

Arsenali është i gatshëm ta shesë Alexandre Lacazetten gjatë verës që vjen.

Mirëpo, “Gunners” do të hiqnin dorë nga sulmuesi francez vetëm për një ofertë të kënaqshme.

Lajmin e ka bërë të ditur portali “Football London”.

Lacazette kishte nënshkruar kontratë pesëvjeçare kur iu ishte bashkuar “Topçinjve” në vitin 2017.

Ndërsa, ky mund të jetë sezoni i tij i fundit në fanellën e ekipit londinez.

Përfaqësuesi francez është i gatshëm për një eksperiencë të re dhe nuk e ka ndërmend ta vazhdojë kontratën me ekipin nga “Emirates Stadium”. 

(Kosova Sot Online )