Liverpooli në të njëjtin nivel me ekipin e fundit në Serie A

  • A.P /
  • 08 mars 2021 - 23:53
Liverpooli në të njëjtin nivel me ekipin e fundit në Serie A

Humbja në “Anfield Road” ndaj Fulhamit dëshmoi edhe një herë që Liverpooli po kalon nëpër një formë të dobët, teksa tani është vënë në dyshim edhe arritja e Champions Leagues këtë edicion.

“Reds” kanë humbur 6 nga 7 ndeshjet e fundit në Premierligë, ndërsa kanë “harruar” se çka është të fitohet në shtëpi.

Me këtë statistikë, Liverpool është ndër skuadrat më të dobëta në Evropë në 7 ndeshjet e fundit.

Skuadrat që kanë humbur 6 nga 7 ndeshjet e fundit në top 5 ligat më të forta evropiane janë: Liverpool, Bordeaux, Crotone dhe Dijon.

Aktualisht, Liverpool është në vendin e tetë me 43 pikë, shtatë më pak se zona që dërgon në Champions League edicionin e ardhshëm. 


(Kosova Sot Online)