Pioli jep lajmin e madh para ndeshjes me Manchester Unitedin

  • A.P /
  • 17 March 2021 - 17:04
Pioli jep lajmin e madh para ndeshjes me Manchester Unitedin

Stefano Pioli ka konfirmuar se Zlatan Ibrahimovic dhe Ismael Bennacer janë të gatshëm për Manchester Unitedin.

Ata munguan në sfidën e parë, por janë rikuperuar me kohë për sfidën e së enjtes në San Siro.

Sido që të jetë, vazhdon të mos dihet ende asgjë lidhur me Calabria, Rebic, Leao and Romagnoli.

“Ibrahimovic dhe Bennacer janë të gatshëm dhe jam i lumtur me rikuperimin e tyre. Nesër do të vendosim për Calabria, Rebic, Leao and Romagnoli”.

“Do të shohim nëse Ibra do të startojë. Natyrisht, ai s’mund të luajë gjithë ndeshjen, por është i rëndësishëm për ne”.

“Ai dhe Kjaer i kanë dhënë vetëbesim skuadrës. Jemi përmirësuar fal tyre”.

Milani barazoi 1-1 dhe për Kuqezinjtë është një rezultat pozitiv, por Pioli thotë se të tijtë duhet të harrojnë ndeshjen e parë dhe të tentojnë vetëm fitoren në sfidën e kthimit.

(Kosova Sot Online)