Ylli i Manchester Unitedit viktimë e abuzimit racial pas eliminimit nga FA Cup

  • S.A /
  • 22 March 2021 - 15:03
Ylli i Manchester Unitedit viktimë e abuzimit racial pas eliminimit nga FA Cup

Mesfushori i Manchester Unitedit, Fred, ka përjetuar abuzim racial në rrjetet sociale të dielën, pasi skuadra e tij u eliminua nga FA Cup.

Braziliani 28-vjeçar ia fali topin kundërshtarit te goli i parë i Leicester City në humbjen e Unitedit 3:1 në çerekfinale.

Pas ndeshjes, llogaria e tij në Instagram u bë cak i abuzimeve nga tifozët, me disa prej tyre që e abuzuan në bazë të racës.

Përfaqësuesi i Brazilit është njëri prej disa lojtarëve të Unitedit që kanë qenë subjekt i abuzimit në javët e fundit.

Në mesin e tyre edhe Marcus Rashford, Anthony Martial dhe Axel Tuanzebe.

Manchester Unitedi i ka dënuar abuzimet drejtuar lojtarëve të vet, duke i quajtur “idiotë të pamend” abuzuesit.

(Kosova Sot Online )