Nora Gjakova fantastike, mposht austriaken me IPPON

  • S.A /
  • 26 mars 2021 - 09:59
Nora Gjakova fantastike, mposht austriaken me IPPON

Xhudistja kosovare, Nora Gjakova vazhdon luftën për medalje në Grand Slamin që po mbahet në Tbilisi të Gjerogjisë. Gjakova në raundin e tretë mposhti me IPPON, xhudisten nga Austria, Sabrina Filzmoser.

Në rrethin tjetër, Gjakova pret ‘luftën’ mes xhudistes serbe, Perisic dhe asaj rumune, Ohai – për ta mësuar kundërshtaren e radhës.

(Kosova Sot Online )