Povetkin apo Whyte, parashikimi i Luan Krasniqit

  • S.A /
  • 26 March 2021 - 15:24
Povetkin apo Whyte, parashikimi i Luan Krasniqit

Luan Krasniqi beson se Alexander Povetkin është favorit ndaj Dillian Whyte.

Për këtë meç që do të zhv8illohet të shtunën ka folur edhe legjenda e boksit shqiptar, Luan Krasniqi.

 “Nesër Povetkin dhe Whyte do të boksojnë për titullin e përkohshëm të WBC. Për mua, Povetkin është një favorit i lehtë. Por, nga këndvështrimi im, të dy nuk janë të ndenj për t’i rrezikuar, Joshuan apo Furyn”, ka thënë Krasniqi

Whyte dhe Povetkin ishin rrahur edhe gjatë muaji gusht të vitit të kaluar. Alexander Povetkin kishte fituar me KO.

(Kosova Sot Online )