Nëse shënon ndaj Kosovës, Ibrahimovic do ta thyente një rekord të madh te Suedia

  • A.P /
  • 26 mars 2021 - 20:09
Nëse shënon ndaj Kosovës, Ibrahimovic do ta thyente një rekord të madh te Suedia

Nëse shënon ndaj Kosovës, Ibrahimovic do ta thyente një rekord të madh te Suedia

Zlatan Ibrahimovic dje luajti për Suedinë në ndeshjen ndaj Gjeorgjisë të vlefshme për kualifikimet në Kampionatin Botëror.

Suedia fitoi minimalisht 1:0, ndërsa sulmuesi i Milanit asistoi në golin e vetëm të shënuar.

Pas një mungese prej gati pesë vjetësh, Zlatan Ibrahimovic bëri rikthimin në ekipin kombëtar.

Me paraqitjen e mbrëmshme, Ibrahimovic u bë lojtari më i vjetër që luan për ekipin kombëtar të Suedisë, 39 vjeç 5 muaj dhe 22 ditë.

(Kosova Sot Online)