Thiago përjashtohet me të kuq, Chelsea po humb

  • S.A /
  • 03 prill 2021 - 14:51
Thiago përjashtohet me të kuq, Chelsea po humb

West Bromwich Albion është duke e mposhtur 2-1 Chelsean midis Stamford Bridge. Christian Pulisic ishte ai që i kaloi vendasit në epërsi, duke u dukur se mund ta kenë të lehtë sonte. Megjithatë, kartoni i kuq i Thiago Silvas ndryshoi gjithçka që bëri që WBA të përmbysë rezultatin. Në minutën e 29’, Silva mori të dytin të verdhë për t’u përjashtuar nga loja. Epërsinë numerike në fushë e shfrytëzoi WBA që me Matheus Pereira arriti të shënojë dy gola në fund të pjesës së parë 45 +2’ dhe 45 +4’.

Thomas Tuchel me të filluar pjesa e dytë futi në lojë Mason Mountin dhe Andreas Christensenin, i largoi Ziyechin dhe Pulisicin.Kjo ndeshje di të zhvillohet në kuadër të xhiros së 31-të në Premierligë, nga ora 13:30.

https://tiger.cdnja.co/v/6b/6BMB1.mp4?secure=8SYm3CAHacweJg1U4ghsXA&expires=1617460200

https://streamable.com/e/av01p0#https://tiger.cdnja.co/v/ak/akvk9.mp4?secure=8TM7VMiXOWvTgmqAwRq_-Q&expires=1617460200

 

https://tiger.cdnja.co/v/op/oPnPn.mp4?secure=6SSCAIkfDxlqP82hLiE3IQ&expires=1617460200

 

(Kosova Sot Online )