Inzaghi do të vazhdojë me Lazion

  • S.A /
  • 06 prill 2021 - 12:53
Inzaghi do të vazhdojë me Lazion

 

Lazio dhe Simone Inzaghi thuhet se kanë arritur një marrëveshje deri në qershor të vitit 2024 dhe janë vetëm formalitetet larg nënshkrimit të marrëveshjes së re.

Il Messaggero pretendon që mbrojtësi Claudio Lotito dhe Inzaghi, të cilët mbushën 45 vjeç dje, kanë rënë dakord për kushtet për të vazhduar së bashku në kryeqytet.

Inzaghi ka qenë në krye të 240 ndeshjeve, që nga prilli i vitit 2016 dhe ndihmoi Biancocelesti të kthehej në Ligën e Kampionëve.

Këtë vit, ata gjenden në vendin e gjashtë në Serie A, katër pikë prapa katër më të mirëve dhe janë akoma me një shans për t’u kualifikuar në garën më prestigjioze për një sezon të dytë radhazi.

Kontrata e Inzaghi skadon në qershor dhe thashethemet në mediat italiane kanë sugjeruar që Lotito ka menduar të zëvendësojë trajnerin, i cili i ka kërkuar kohë për tu përgjigjur.

Por Il Messaggero raporton se të dy palët janë të gatshme të nënshkruajnë një marrëveshje deri në qershor 2024 me vlerë 2.5 milionë euro në sezon. 

(Kosova Sot Online )