Distria Kransiqi fiton me “ippon” dhe kualifikohet në gjysmëfinale

  • S.A /
  • 16 prill 2021 - 14:21
Distria Kransiqi fiton me “ippon” dhe kualifikohet në gjysmëfinale

Distria Krasniqi ka kaluar në gjysmëfinale në Kampionatin Evropian të xhudos, i cili po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Distria e mundi në çerekfinale Shira Rishonyn. 

Xhudistja kosovare tani është një luftë larg medaljes në Lisbonë. Ajo e kaloi rrethin e parë pa luftë kurse në atë të dytë u përball me italianen Francesca Giorda, e cila i bëri tri gabime.

(Kosova Sot Online )