Laura Fazliu fiton, i afrohet medaljes së bronztë

  • G.G /
  • 17 prill 2021 - 15:30
Laura Fazliu fiton, i afrohet medaljes së bronztë

Laura Fazliu e ka fituar luftën e parë e cila është duke e kërkuar tani medaljen e bronztë përmes repesazhit, pasi u mund në çerekfinale dhe humbi mundësinë për të argjendtë apo të artë.

Image

Në luftën e parë, Fazliu e mundi me ippon xhudisten italiane, Maria Centracchio, kjo e fundit bëri tri gabim.

Në finale për të bronztën Fazliu do të përballet me holandeze, Sanne Vermeer.

(Kosova Sot Online)