Finalet e mbetura në La Liga për Realin, Barçën dhe Atleticon

  • G.G /
  • 23 prill 2021 - 14:59
Finalet e mbetura në La Liga për Realin, Barçën dhe Atleticon

La Liga këtë edicion, është njëra prej më interesanteve viteve të fundit.

Për titull janë duke luftuar të tri skuadrat e mëdha të Spanjës, Real Madrid, Barcelona dhe Atletico Madrid.

Diferenca është aq e vogël sa që çdo ndeshje mund të ndryshojë renditja në La Liga.

Deri në fund, kanë mbetur edhe gjashtë finale për Realin dhe Atleticon, derisa shtatë për Barcelonën.

Aktualisht prin Atletico me 73 pikë, Reali i dyti me 70 dhe Barça e treta me 68.

Ndeshjet e mbetura të Realit:

Image

Ndeshjet e mbetura të Atleticos:

Image

Ndeshjet e mbetura të Barcelonës:

Image

(Kosova Sot Online)