Roma rikuperon katër lojtarë para ndeshjes me Man Utd, në mesin e tyre edhe Kumbulla

  • S.A /
  • 23 April 2021 - 16:45
Roma rikuperon katër lojtarë para ndeshjes me Man Utd, në mesin e tyre edhe Kumbulla

Roma do të ketë në dispozicion Chris Smalling, Leonardo Spinazzola, Stephan El Shaarawy dhe Marash Kumbullan për përplasjen me Manchester United të enjten.

Giallorossi përgatitet për ndeshjen e kësaj fundjave kundër Cagliari, por Paulo Fonseca gjithashtu ka një sy në ndeshjen më të madhe të sezonit deri më tani kundër “Djajve të Kuq”.

Dhe tekniku portugez ka një lajm të mirë përpara udhëtimit në Manchester, pasi Sky Sport Italia raporton Smalling, Spinazzola, El Shaarawy dhe Kumbulla të stërvitur për herë të parë me pjesën tjetër të grupit dhe do të jenë në dispozicion.

Pedro Rodriguez është ende jashtë, por katër të tjerët u bashkuan me ekipin dhe dhanë reagime pozitive pas seancës intensive.

Të gjithë raportohet se janë rikuperuar për sfidën në Old Trafford të enjten, 29 prill.

Së pari, Giallorossi do të udhëtojë në Sardenjë për një ndeshje të ligës kundër Cagliari të kërcënuar nga rënia.

Roma aktualisht është e shtata në Ligë, tre pikë prapa rivalëve lokal Lazio, të cilët kanë një lojë në dorë. 

(Kosova Sot Online )