Sondazhi i UEFA-s: Tifozët besojnë se Real Madridi do ta fitojë Champions Leaguen

  • S.A /
  • 04 maj 2021 - 13:48
Sondazhi i UEFA-s: Tifozët besojnë se Real Madridi do ta fitojë Champions Leaguen

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka bërë një sondazh ku ka pyetur tifozët se kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion.

Chelsea, Manchester City, Paris Saint-Germain dhe Real Madridi janë ende në garë, teksa janë zhvilluar edhe ndeshjet e para gjysmëfinale.

Më së shumti vota ka marrë Real Madridi, 29% të totalit, i ndjekur nga Man City 26%, Chelsea 24% dhe PSG me 21%.

Në takimet e para gjysmëfinale Real Madridi barazoi 1:1 në shtëpi me Chelsean, kurse Manchester City e mposhti në “Parc des Princes” PSG-në me rezultat 1:2. 

Image

(Kosova Sot Online )