Përfundon sezoni për Koulibalyn, mundësi e mirë për Rrahmanin

  • S.A /
  • 04 maj 2021 - 15:16
Përfundon sezoni për Koulibalyn, mundësi e mirë për Rrahmanin

Mbrojtësi i Napolit, Kalidou Koulibaly ka pësuar një problem muskulor dhe do të mbetet për të paktën dy javë jashtë fushave të blerta. Ekipi italian ka konfirmuar se ekzaminimet mjekësore zbuluan një dëmtim të shkallës së parë në muskulin e këmbës së djathtë.

Mbrojtësi i Azzurrit pësoi dëmtimin në fund të ndeshjes kundër Cagliarit, kur Rossoblu barazoi në shtesë.

Mbrojtësi senegalez do të mbetet jashtë për të paktën dy javë dhe do të humbasë ndeshjet kundër Spezia, Udinese dhe Fiorentina.

Napoli shpreson se ai do të kthehet për ndeshjen e fundit kundër Hellas Verona, por nuk është e sigurt që ai do të rikuperohet me kohë.

29-vjeçari ka luajtur 26 ndeshje në Serie A këtë sezon, pasi ai humbi tri ndeshje midis dhjetorit dhe janarit për shkak të një problemi në muskuj, para se të mungonte për shkak të koronavirusit në shkurt.

Kjo me gjasë do t’i jep mundësi Amir Rrahmanit të startojë në katër ndeshjet e mbetura të Napolit këtë edicion.

(Kosova Sot Online )