Guardiola në dilemë për zëvendësuesin e Agueros, ka katër kandidatë

  • 14 May 2021 - 09:03
Guardiola në dilemë për zëvendësuesin e Agueros, ka katër kandidatë

Manchester City është hedhur në sulm për të gjetur zëvendësuesin e Sergio Agueros. Sipas “Times”,  Erling Haaland, Harry Kane, Lautaro Martinez dhe Andre Silva janë në listën e Pep Guardiolës. Sadio Mane e injoron keq Kloppin, largohet i nervozuar nga fusha.

Natyrisht, dilema e ish trajnerit të Barcelonës është mes Kane dhe Haaland, por nëse s’mund të arrijë te këta dy – atëherë do të tentojë për sulmuesin e Interit fillimisht.

Silva, ishi i Milanit, mbetet opsioni i katërt. 

(Kosova Sot Online )