Pirlo: Interi luajti më mirë se ne këtë sezon, ishin më konsistent

  • S.A /
  • 14 May 2021 - 16:34
Pirlo: Interi luajti më mirë se ne këtë sezon, ishin më konsistent

Trajneri i Juventusit, Andrea Pirlo e ka pranuar që Interi kanë luajtur më mire, kanë qenë më konsistent dhe më të uritur se ne dhe I uroi për titullin kampion. “Zonja e Vjetër” po përgatitet për ndeshjen e nesërme ndaj Interit nesër teksa gjenden një pike prapa zones së Championsit dhe përballen me kampionët e porsa kurorëzuar.

Të zgjedhurit e Pirlos kanë patjetër nevojë për tri pikë për garën e top-4shes. Para ndeshjes, Pirlo e pranoi që Interi ishte më I mire këtë sezon dhe ishin më konsistent. “Interi ka bërë më mirë, ka qenë më konsistent dhe më të uritur se ne. Nesër pse ne. Nesër përballemi me kampionët dhe kjo na motivon neve. Mos të harrojmë që ne kemi gjasa të kualifikohemi për Champions League. Interi do të tentojLeague. Interi do të tentojë të fitojë. Urime atyre për Scudetton, por ne mund të kishim bërë shumë” – u shpreh Pirlo.

(Kosova Sot Online )