Premierliga zbulon të nominuarit për çmimin e lojtarit më të mirë të sezonit

  • S.A /
  • 01 qershor 2021 - 13:45
Premierliga zbulon të nominuarit për çmimin e lojtarit më të mirë të sezonit

Premierliga angleze gjatë ditës së sotme ka bërë publike listën e lojtarëve të nominuar për çmimin e futbollistit më të mirë të sezonit. Kampioni i Premierligës, Manchester City përfaqësohet me dy lojtarë: Kevin De Bruynen dhe Ruben Diasin. 

Manchester Unitedi përfaqësohet me një futbollist, Bruno Fernandes, Aston Villa po ashtu me një, Jack Grealish.Emrat e tjerë në këtë listë janë: Harry Kane, Mason Mount, Mohamed Salah dhe Tomas Soucek.

Image

(Kosova Sot Online )