Barcelona dhe Atletico Madridi mësojnë çmimin e Lautaro Martinezit

  • S.A /
  • 10 qershor 2021 - 10:48
Barcelona dhe Atletico Madridi mësojnë çmimin e Lautaro Martinezit

Barcelona dhe Atletico Madridi janë të interesuar në nënshkrimin e Lautaro Martinezs, ndërsa Interi thuhet se tashmë ka caktuar çmimin e kërkuar për sulmuesin argjentinas.

Pasi kanë nënshkruar Sergio Aguero në një transferim falas, Blaugrana janë të gatshëm të forcojnë më tej sulmin e tyre me një tjetër sulmues të klasit botëror.

Sulmuesi argjentinas i Interit, Lautaro thuhet se është i preferuari, pasi ka qenë për një kohë të gjatë në radarin e tyre. Sidoqoftë, sipas Sky Sports Italia, Interi do të ishte i gatshëm të lejonte largimin e Lautaros vetëm në rast se pretendentët e mundshëm ofrojnë 90 milionë euro për transferimin.

Atletico gjithashtu i ka vënë sytë argjentinasit, por duhet theksuar se Interi tashmë ka refuzuar një ofertë nga klubi nga Wanda Metropolitano. Sipas mediumit Corriere dello Sport, oferta e Atleticos ishte rreth 40-50 milionë euro për sulmuesin 23-vjeçar dhe u cilësua si larg nga çmimi i kërkuar.

Sezonin e kaluar, Lautaro shënoi 19 gola dhe regjistroi 11 asistime në 48 ndeshje në të gjitha garat për të udhëhequr Nerazzurrët në titullin e tyre të parë në Serie A që nga viti 2010. 

(Kosova Sot Online )