Pedri mund të shkruajë historinë në “Euro 2020”

  • E.K /
  • 12 qershor 2021 - 16:16
 Pedri mund të shkruajë historinë në “Euro 2020”

Pedri mund të shkruajë historinë me Spanjën të hënën.

Nëse ai luan kundër Suedisë në Sevilla, Pedri do të bëhej futbollisti më i ri në histori të Spanjës që paraqitet në një Euro, me 18 vjet, 6 muaj e 18 ditë.

Pedri ka qenë zbulimi i sezonit në La Liga.

Ai u transferua te Barcelona në verën e vitit 2020, duke arritur menjeherë të zë një vend në 11-shen e Ronald Koeman.

Në sezonin debutues, ku fitoi Kupën e Mbretit, Pedri bëri 52 paraqitje, shënoi 4 gola dhe dhuroi 6 asistime.

Pas ndeshjes me Suedinë, Spanja do të përballet me Poloninë dhe më pas Sllovakinë.

(Kosova Sot Online)