Kessie i jep fund beqarisë në Bregun e Fildishtë, foto nga dasma

  • S.A /
  • 19 qershor 2021 - 12:15
Kessie i jep fund beqarisë në Bregun e Fildishtë, foto nga dasma

Pas një sezoni fantastik me Milanin, ku luajti në total 50 ndeshje dhe arriti të shënojë edhe 14 gola, mesfushori nga Bregu i Fildishtë, Franck Kessie i ka dhënë fund beqarisë nëpërmjet një ceremonie të madhe të organizuar në vendlindjen e tij.

Deri tani kanë dalë shumë pak foto nga dasma e organizuar në Bregun e Fildishtë, ndërsa mediat italiane konfirmojnë se të ftuar kanë qenë edhe sulmuesi i Parmës, Gervinho dhe mbrojtësi i Manchester United, Eric Bailly.

(Kosova Sot Online )