Çekia – Danimarka, statistikat mes dy kombëtareve

  • G.G /
  • 03 July 2021 - 12:30
Çekia – Danimarka, statistikat mes dy kombëtareve

Sot zhvillohen dy çerekfinalet e tjera në Kampionatin Evropian.

Çekia dhe Danimarka do të përballen në ndeshjen e parë të ditë e cila fillon në ora 18:00.

Të dy kombëtaret kanë befasuar për të mirë në këtë këtë edicion të Kampionatit Evropian, duke zhvilluar paraqitje fantastike.

Këto dy kombëtare i kanë luajtur plotë 11 ndeshje mes tyre. 3 nga ato ndeshje i ka fituar Republika Çeke, 2 Danimarka dhe 6 të tjera janë mbyllur në barazim.

Mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat sonte.

(Kosova Sot Online)