Pep Guardiola jep verdiktin e tij për skuadrën e Anglisë në Euro 2020

  • G.G /
  • 06 korrik 2021 - 12:31
Pep Guardiola jep verdiktin e tij për skuadrën e Anglisë në Euro 2020

Pep Guardiola mendon se Anglia është e mbuluar mirë për dekadën e ardhshme ndërsa skuadra e Gareth Southgate përgatitet për gjysmëfinalen e Euro 2020.

Tre Luanët përballen me Danimarkën të Mërkurën në Wembley nga ora 21:00.

Trajneri i Manchester City, i cili aktualisht është duke pushuar në Spanjë, tha në një intervistë për TV3 se Anglia është e mbuluar mirë në mesfushë dhe sulm për të ardhmen e parashikueshme.

“Më pëlqen shumë që skuadrat që guxojnë më shumë kanë shkuar më tej në Kampionatin Evropian,” tha Guardiola.

“Italia është një shembull dhe Spanja gjithashtu, ata duan të luajnë nga mbrapa dhe unë jam jashtëzakonisht i lumtur me Luis Enrique me atë që po bën. Danimarka luan shumë mirë dhe Anglia ka talent të jashtëzakonshëm nga mesfusha e lartë për dhjetë vitet e ardhshme. Ne do të shohim disa gjysmëfinale të mëdha dhe tani është një punë e madhe”, përfundoi ai.

(Kosova Sot Online)