Trajneri i Deontay Wilderit zbulon detaje: Ja çfarë e pret Tyson Furyn në duelin e tretë

  • S.A /
  • 06 korrik 2021 - 16:26
Trajneri i Deontay Wilderit zbulon detaje:  Ja çfarë e pret Tyson Furyn në duelin e tretë

Trajneri i Deontay Wilderit, Malik Scott beson se amerikani do e stopojë Tyson Furyn në trilogjinë që zhvillohet në fund të këtij muaji në Las Vegas. Bronze Mask e largoi trajnerin Mark Breland pas humbjes në raundin e shtatë në muajin shkurt nga britaniku. 

Wilder ka krijuar një marrëdhënie të fortë me Scott në vitin 2014 dhe ky i fundit beson se Fury do të mposhtet qysh në raundin e pestë. “Deontay Wilder do të jetë kampion i peshave të rënda për herën e dytë”, ka thënë trajneri në një intervistë për 78SportsTV. “Tyson Fury nuk do të shkojë më shumë se në raundin e pestë, ky është parashikimi im”. Scott njëherë kishte bërë sparring me Furyn dhe besohet se aty e ka pësuar një lëndim në vesh, gjersa kishte thënë se Fury ishte boksier i mrekullueshëm.