Itali – Angli, mësohet se me cilat fanella do të luajnë dy kombëtaret në finalen e madhe

  • G.G /
  • 10 korrik 2021 - 18:22
Itali – Angli, mësohet se me cilat fanella do të luajnë dy kombëtaret në finalen e madhe

Italia do të veshë fanellën e tyre të kaltër për finalen e Kampionatit Evropian, ndërsa Anglia fanellën e bardhë.

Finalja fillon të dielën në ora 21:00 dhe pritet të jetë një ndeshje jashtëzakonisht interesante.

Tani është konfirmuar se të dy kombëtaret do të luajnë me fanellat e tyre tadicionale.

Sa për portierët, Gianluigi Donnarumma do të vishet me të verdhë, dhe Jordan Pickford me ngjyrë jeshile.

(Kosova Sot Online)