Granit Xhaka në formacionin më të mirë të EURO 2020

  • G.G /
  • 12 July 2021 - 15:27
Granit Xhaka në formacionin më të mirë të EURO 2020

Kampionati Evropian ka përfunduar dje me Italinë si kampione e Evropës.

Italia mposhti Anglinë në finale pas ekzekutimit të penalltive të cilat i fitoi me rezultat 3-2.

Pas 120 minutave lojë ndeshja ishte e barabartë dhe përfundoi me rezultat 1-1.

Me përfundimin e Euro 2020, UEFA ka publikuar 11’shen më të mirë të këtij kampionati.

Në këtë formacion bënë pjesë edhe ylli shqiptar, Granit Xhaka.

Ja formacioni i plotë:

(Kosova Sot Online)