Anthony Joshua shfaq fizikun e ‘frikshëm’ para meçit me Oleksandr Usyk

  • S.A /
  • 19 korrik 2021 - 16:16
Anthony Joshua shfaq fizikun e ‘frikshëm’ para meçit me Oleksandr Usyk

Anthony Joshua ka shfaqur fizikun e tij të ndërtuar me shumë mund para 12.5 milionë ndjekësve të tij në Instagram. Kampioni i peshave të rënda është duke u përgatitur që të përballet me ukrainasin e pamposhtur, Oleksandr Usyk më 25 shtator.Derisa kaloi disa muaj në pushime, Joshua është rikthyer në stërvitje intensive që të jetë gati për duelin që zhvillohet pas më shumë se dy muajsh.

“Jam i lumtur që punoj”, ishte mbishkrimi në foto i AJ, derisa mori shumë pëlqime nga ndjekësit në rrjetin social.Postimi i Joshuas vije pak ditë pasi mori një paralajmërim nga trajneri Peter Fury për përballjen e tij.

Peter, që është nip i Tyson Furyt, ka thënë se Usyk është një kundërshtar tejet i vështirë dhe i papërshtatshëm. 

(Kosova Sot Online )