Një fitore larg medaljes Olimpike, mësoni kur do të ndeshet Distria Krasniqi

  • S.A /
  • 24 July 2021 - 09:55
Një fitore larg medaljes Olimpike, mësoni kur do të ndeshet Distria Krasniqi

Distria është shumë afër të triumfojë në Lojërat Olimpike.

Distria Krasniqi ka shënuar fitore për më pak se 20 sekonda në çerekfinale, duke e mposhtur Chen Hao Lin të Taipeit Kinez me ippon, në kategorinë -48 kg.

Distria tani është vetëm një luftë larg ëndrrës që ta bëjë realitet, që të fitojë medalje Olimpike.

Ajo në gjysmëfinale do të përballet me Urantsetseg Munkhbat.

Blloku final, që përfshin edhe gjysmëfinalet, zhvillohet prej orës 10:00 me kohën tonë lokale.

I urojmë fat dhe suksese Distria Krasniqit.

(Kosova Sot Online )