Grealish transferohet në Manchester City

  • A.P /
  • 05 gusht 2021 - 22:08
Grealish transferohet në Manchester City

Edhe zyrtarisht, Jack Grealisht është futbollist i Manchester City.

Ai ka nënshkruar kontratë gjashtë vjeçare me Cityn, deri më 2027.

Grealisht i ka kushtuar Cityt 120 milionë euro.

Ai është i lumtur me këtë aventurë të re dhe tha se Pep Guardiola është njeriu që e shtyri të bëjë këtë hap të madh në karrierë.

“Jam shumë i lumtur. Të luaj nën urdhëratë e trajnerit më të mirë në botë është diçka që s’mund të refuzoja”, tha ai ndër të tjera. 

(Kosova Sot Online)