Ftesa për Bregoviqin, vjen reagimi nga Lorik Cana

  • S.A /
  • 07 gusht 2021 - 12:46
Ftesa për Bregoviqin, vjen reagimi nga Lorik Cana

Ardhja e këngëtarit serb Goran Bregovic, në festën e Birrës në Korçë ka ngjallur reagime të shumta. Ndër personazhet që ka reaguar për ftesën e Bregovic në atë festë ka qenë edhe ish-kapiteni dhe futbollisti i kombëtares Lorik Cana.Në një story që ka postuar në Instagram, Cana ka shpërndarë një postim në organizatës “Tifozat Kuq e Zi”, të cilët kanë shprehur irritimin e tyre me ardhjen e këtij këngëtari në Shqipëri.

Ata u kanë bërë thirrje Bashkisë Korçë që të anulojë ftesën e Bregovic, ose ai festival nuk do të përfundojë mirë. Një nga një, artistët shqiptarë kanë deklaruar publikisht se nuk do të ishin në Korçë për festën e përvitshme, pikërisht për shkak të pranisë së Bregoviç.

(Kosova Sot Online )