Përdoret kallashnikovi gjatë ndeshjes së futbollit, raportohet për viktima e të plagosur

  • G.G /
  • 11 August 2021 - 14:20
Përdoret kallashnikovi gjatë ndeshjes së futbollit, raportohet për viktima e të plagosur

Terror në Meksikë ku gjatë një ndeshje futbolli të turneut “Mi Barrio” midis Santa Ana del Konde dhe VAG Zona Piel, ku një person ka qëlluar me armë zjarri të tipit kallashnikov AK-47, nga ku raportohen të plagosur dhe viktima.

Në pamje duken lojtarë dhe tifozë të shtrirë në tokë dhe pas disa çastesh ngrihen në këmbë për tu larguar me shpejtësi.

Ngjarje e pazakontë kjo në botën e futbollit, ku një person godet me armë zjarri gjatë një ndeshje futbolli.

(Kosova Sot Online)