A mund të transferohet Mbappe në Real në minutat e fundit të merkatos?

  • A.P /
  • 30 August 2021 - 23:32
A mund të transferohet Mbappe në Real në minutat e fundit të merkatos?

E ardhmja e Kylian Mbappes është ende e paqartë. Mbappe sinjalizoi për Real Madridin në orët e fundit të merkatos.

Nuk do të jetë hera e parë që klubi ka bërë një lëvizje të madhe në orët e fundit të afatit kalimtar.

Los Blancos janë duke e ndjekur yllin francez për një kohë të gjatë tani dhe nëse ai përfundon lëvizjen e tij në Estadio Santiago Bernabeu të martën, ai do të bashkohet me një listë të lojtarëve që kanë bërë lëvizje të minutës së fundit në Madrid.

Gareth Bale u transferua nga Tottenham Hotspur në ditën e fundit të merkatos në vitin 2013, Ronaldo Nazario u nënshkrua nga Interi në 2002 kur klubi u hartua në Galacticos e tyre dhe Sergio Ramos i sapo larguar erdhi nga Sevilla në ditën e fundit në 2005.

(Kosova Sot Online)