Ancelotti: Para 2 javësh isha në Bernabeu dhe më dukej e pamundur se do të luanim këtu

  • S.A /
  • 13 September 2021 - 11:00
Ancelotti: Para 2 javësh isha në Bernabeu dhe më dukej e pamundur se do të luanim këtu

Carlo Ancelotti u kthye me fitore në shtëpi. Trajneri i Real Madridit feston triumfin, momentin e mrekullueshëm të Vinicius dhe atmosferën e mirë në stadium. Sigurisht, ai siguron se ka shumë punë për të bërë në mbrojtje.

Vini JR: “Ai po luan shumë mirë, më shumë cilësi, shumë efektiv… Ai është një lojtar që është në një nivel shumë të lartë”.

Benzema & Modric: “Ekipi ka treguar shumë cilësi sulmuese, me Benzema, Modric, Hazard, Vinicius e Gutierrez… Ajo që nuk ka qenë shumë e qartë ka qenë organizmi i mbrojtës. Ekipi ka luajtur një pjesë të dytë të mrekullueshme.”

Kulmi i Vinicius: “Ai është një lojtar që ka një cilësi mbresëlënëse. Në këtë pjesë të sezonit ai po bën shumë mirë. Ai duhet të vazhdojë kështu dhe asgjë tjetër. Në këtë moment ai ka besim. Ai është shumë i qetë dhe i ftohtë para portës.”

Loja e Realit: “Ne kemi treguar cilësi në sulm, por absolutisht duhet të përmirësohemi në mbrojtje. Na mungojnë Alaba dhe Mendy, por duhet të ndihmojmë njëri-tjetrin më shumë në mbrojtje.”

Bernabeu i ri: “ Isha në Bernabeu 15 ditë më parë dhe u befasova shumë si ishte, dukej e pamundur që një ndeshje mund të luhej këtu. Do të jetë stadiumi më i mirë në botë dhe atmosfera që ka qenë atje ishte shumë e mirë, stadium që është gjithmonë i veçantë për mua”.

(Kosova Sot Online )