Valon Berisha pësoi një dëmtim të frikshëm në ndeshje ndaj Lille, u largua pas shtatë minutave lojë

  • S.A /
  • 23 shtator 2021 - 09:02
Valon Berisha pësoi një dëmtim të frikshëm në ndeshje ndaj Lille, u largua pas shtatë minutave lojë

Ylli i Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha ka pësuar një dëmtim jo të lehtë në ndeshjen e Reims ndaj Lille në kuadër të javës së shtatë në Ligue 1.

Reims ishte mysafir i Lille në takimin e javës së shtatë i cili përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 2-1.

Megjithatë, ky takim nuk shkoi aspak mirë për yllin e Kosovës, Valon Berisha, i cili pësoi një dëmtim. Berisha u lëndua në minutën e shtatë gjatë një dueli apo më mirë thënë një shkelje me thumba nga kundërshtari Sven Botman. Ylli i Kosovës pësoi një shqyerje te kyçi i këmbës së djathtë, për të cilën u detyrua të ndërhyj dhe doktorët t’ia qepin. Në minutën e tetë, Berisha u zëvendësua Hugo Ekitike, ndërsa ende nuk është bërë e ditur sa do të mungojë. 

(Kosova Sot Online  )