Barcelona synon ta nisë epokën e re me Xavin

  • S.A /
  • 24 shtator 2021 - 08:40
Barcelona synon ta nisë epokën e re me Xavin

Ronald Koeman i ka ditët e numëruara në stolin e Barcelonës.

Sic raportojnë mediat në Spanjë, Xavi Hernandez është kandidati numër një për ta zëvendësuar holandezin.

Barça po kalon kohë të vështira me krizën financiare që ka dobësuar shumë skuadrën dhe e shohin Xavin si njeriun ideal që me lojtar të ri të akademisë dhe afrime të kujdesshme, të rindërtojë një skuadër triumfuese për vitet e ardhshme, siç ishte për dy dekada.

 (Kosova Sot Online )