Florian Marku ‘shpërthen’ ndaj kundërshtarit të tij, e ofendon dhe konfrontohet ashpër gjatë konferencës

  • S.A /
  • 24 shtator 2021 - 09:47
Florian Marku ‘shpërthen’ ndaj kundërshtarit të tij, e ofendon dhe  konfrontohet ashpër  gjatë konferencës

Boksieri shqiptar, Florian Marku ka shpërthyer në konferencën për shtyp dhe gjatë ‘përballjes’ me kundërshtarin e tij, Maxim Prodan.

Marku do të ndeshet me ukrainasin Prodan të shtunën mbrëma në stadiumin e Tottenham Hotspur në Londër.

Përballja e Markut me Prodan është e vlefshme për titullin IBF International në kategorinë ‘welterweight’. Të  enjten  është mbajtur konferenca për shtyp para meçit dhe ‘face-off’ apo përballja mes dy boksierëve.

Megjithatë, nuk ka shkuar gjithçka mirë në asnjërën pasi boksieri shqiptar ka shpërthyer në të dy rastet.

(Kosova Sot  Online  )