Chelsea – Manchester City, formacionet zyrtare të super derbit anglez

  • S.A /
  • 25 shtator 2021 - 12:50
Chelsea – Manchester City, formacionet zyrtare të super derbit anglez

Chelsea është nikoqir i Manchester Cityt në kuadër të xhiros së gjashtë në Ligën Premier.

Kampioni në fuqi i Evropës pret kampionin në fuqi të Anglisë në Stamford Bridges, në një ndeshje që pritet të jetë e zjarrtë.

Të dyja skuadrat kanë synim që ta fitojnë titullin dhe nuk duan që të gabojnë.

Në pesë ndeshjet e para Chelsea ka marrë katër fitore e një barazim, ndërsa City ka tri fitore, një barazim e një humbje.

Mason Mount dhe Christian Pulisic janë mungesat e mëdha tek vendasit, derisa Pep Guardiola ka të gjithë lojtarët në dispozicion.

Formacionet zyrtare:helsea: Mendy, Azpilicueta, Christensen, Rudiger, James, Kante, Jorginho, Kovacic, Alonso, Lukaku, Werner.

Man City: Ederson, Walker, Dias , Laporte, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Bernardo, Foden, Jesus, Grealish.

(Kosova Sot Online )