Gjithçka gati për Kampionatin e dytë dhe madhështor të Kosovës në Golf

  • A.P /
  • 28 shtator 2021 - 14:46
Gjithçka gati për Kampionatin e dytë dhe madhështor të Kosovës në Golf

Është gjithçka gati për fillimin e Kampionatit të dytë shtetëror të Kosovës në golf.

Drejtuesit e Federatës së Golfit të Kosovës, si organizatore e kësaj gare, ka mbajtur sot konferencë për shtyp, përmes së cilës i kanë shpalosur detajet e këtij kampionati.

Ata zbuluan se kjo gare prestigjioze do të mbahet më 2 tetor në Resortin e Golfit “Heitlinger Genussëelten në Ostringen” në Gjermani.

(Kosova Sot Online)