Lëndohet Pedri dhe humb sfidën me Atleticon, lojtarët e ftuar nga Barcelona

  • S.A /
  • 01 October 2021 - 13:22
Lëndohet Pedri dhe humb sfidën me Atleticon, lojtarët e ftuar nga Barcelona

Pedri do të mungojë të shtunën mbrëma në ndeshjen që Barcelona do ta zhvillojë me Atletico Madridin.

Lajmin e ka konfirmuar klubi përmes një postimi në faqen zyrtare.

Barça ka bërë të ditur se Pedri luan nga disa probleme muskulore në kofshën e majtë dhe nuk dihet se sa do të jetë jashtë, por një lëndim i tillë të lë jashtë së paku dy javë. Kundër Atleticos do të vazhdojë të mungojë Sergio Aguero, i dëmtuar që disa muaj.

(Kosova Sot Online )