Kombëtarja shqiptare niset drejt Hungarisë

  • S.A /
  • 08 October 2021 - 11:06
Kombëtarja shqiptare niset drejt Hungarisë

Kuqezinjtë e Shqipërisë janë nisur mëngjesin e sotëm drejt Hungarisë, ku të shtunën në mbrëmje do të zhvillojnë ndeshjen e saj të radhës, por shumë të rëndësishme, për eliminatoret e Botërorit “Katar 2022” përballë vendasve.

Pritet me mjaft interes kjo ndeshje, sidomos pas dy rezultateve të fundit që kemi arritur në ndeshjet e zhvilluara në “Elbasan Arena”, ku morëm 6 pikë, me Hungarinë dhe San Marinon.

Këto dy rezultate na bën të renditemi aktualisht në vendin e dytë në grup, duke i dhënë një tjetër peshë dy ndeshjeve që kemi në këtë fazë me Hungarinë më 9 tetor dhe Poloninë më 12 tetor.

blob:https://www.facebook.com/ac24fe51-79f6-4ca8-8884-971f42b880f1

(Kosova Sot Online )