Liverpooli interesohet për Asension

  • S.A /
  • 08 tetor 2021 - 16:21
Liverpooli interesohet për Asension

Gjiganti anglez synon ta transferojë sulmuesin e Real Madridit, i cili është i pakënaqur me statusin aktual në ekipin e Carlo Ancelottit

Liverpooli ia ka vënë syrin Marco Asensios.

Sulmuesi spanjoll është i pakënaqur me rolin e tij aktual në Real Madrid.

Dhe, trajneri Carlo Ancelotti do ta lejonte atë të largohet nga Madridi qysh në afatin kalimtar të janarit.

Për këtë siguron mediumi ABC.

Përfaqësuesi spanjoll i ka realizuar tre gola këtë sezon në gjashtë ndeshje të La Ligas.

Ai nuk ka arritur asnjëherë të lërë gjurmë në “Santiago Bernabeu”.

Ndërkohë, e kanë përshkuar edhe lëndimet e kohëpaskohshme. 

(Kosova Sot Online )