Goditja ‘monstruoze’ e Furyt në Wilderin u dëgjua edhe në transmetim direkt

  • S.A /
  • 11 tetor 2021 - 10:46
Goditja ‘monstruoze’ e Furyt në Wilderin u dëgjua edhe në transmetim direkt

Dikur kishte një tregim që Tyson Fury nuk mund të godiste. Epo, ai u dëshmoi të kundërtën – duke treguar fuqinë e tij serioze kundër Deontay Wilderit dhe zhurma është vërtet diçka tjetër.

Britaniku e rrëzoi amerikanin dy herë, por ajo në raundin e 11-të ishte fatale për këtë të fundit.

Ai e rrëzoi Bronze Bomberin në raundin e tretë dhe përsëri në raundin e 11-të, por njëra nga goditjet u dëgjua edhe me zë.Një video ka kapur zhurmën e goditjes monstruoze të Furyt mbi Wilderin dhe dëshmon se ai është një goditës i frikshëm. 

Përdoruesi i Twitter @Raderecht02 ngarkoi një klip të Furyt duke goditur Wilderin, i shoqëruar me titullin: “Kjo zhurmë. Fury mund të godasë”. Tingulli i goditjes së Fury bëri që fansat të flisnin në internet. Njëri postoi në Twitter: “Rrëshqiti nga këmbët”. Një shaka e dytë: “Megjithatë nuk mund të godas, apo jo? Nuk mund ta rrëzoj Joshuan, apo jo?”Një i tretë me sarkazëm shkroi: “Jo keq për një njeri që ka grushte prej jastëku”. 

 

 

 

(Kosova Sot Online )