Interi dhe Manchester United në garë për yllin e Napolit

  • S.A /
  • 12 October 2021 - 10:34
Interi dhe Manchester United në garë për yllin e Napolit

Lorenzo Insigne dhe Napoli nuk po gjejnë gjuhën e duhur për rinovimin e kontratës.

Presidenti klubit i ofroi sulmuesit një pagë prej 4.5 milion euro në sezon për 4 vjet por Insigne kërkonte dhe një bonus prej 7 milion euro dhe kjo gjë ka bllokuar rinovimin e tij.

Mesa duket për Lorenzo Insigne nuk do të mbetet gjë tjetër por vetëm një largim në fund të sezonit me parametra zero.

Në garë për të janë Inter dhe Manchester United, ku zikaltrit mbeten favoritë për arsye se këta të fundit ishin dhe më afër transferimit të tij që në merkaton verore dhe se 30-vjeçari me shumë mundësi nuk do të largohet nga Italia.

Por një mundësi e hapur mbetet dhe një transferim i tij në MLS.

(Kosova Sot Online )